Hver torsdag i

Vesterbrogade 107E, 1620 København

Lidt om os

Beatbox for alle er et projekt, der er realiseret af Beatbox Skolen, uddannelsesafdelingen hos Dansk Beatbox Forening. Målet med projektet er at gro og diversificere beatbox-fællesskabet. Efter mere end 20 års erfaring med undervisning i beatboxing over hele verden, er vi overbeviste om, at alle kan lære at beatboxe, uanset deres alder, køn eller baggrund. Vi mener også, at alle har ret til uddannelse. Derfor har vi påtaget os en mission om at tilbyde gratis beatbox-uddannelse i hele Danmark.

Kom og vær med!

Kom og vær med hver torsdag. Hvis du nogensinde har haft lyst til at prøve det, så er dette det perfekte sted. Vores lærere er blandt de bedste beatbox-instruktører i verden. De er ikke kun beatbox-mestre, men også fremragende til at undervise andre. De har undervist hundredtusinder af begyndere og endda coachet nogle af de danske og verdensmestre. Tag gerne en ven eller et familiemedlem med. Vi håber at se dig, så vi kan droppe nogle beats sammen!

|

Hvad siger vores elever:

Det er ikke så svært, som det ser ud! I starten troede jeg ikke, jeg ville kunne gøre det, men de forklarer det virkelig godt.

Prøv det! Det er super sjovt.

Det sjoveste er at beatboxe sammen. Det er det, musik handler om, at dele den samme groove.

Nedtælling til næste time!

Dag(e)

:

Time(r)

:

Minut(ter)

:

Sekund(er)

Tilmeld dig nu og reservér en plads!

Du kan altid bare dukke op på selve dagen, men du kan også tilmelde dig her for at reservere en plads. Bemærk venligst, at du skal være 16 år eller ældre for at tilmelde dig. Hvis du er under 16, skal en forælder eller værge tilmelde dig ved at bruge dine oplysninger. Disse oplysninger bruges udelukkende til statistiske formål og til at forbedre projektet. Derudover vil de blive brugt til at holde dig informeret om projektet og Rytmisk Center.

Navn
Alder
Køn
Email